Valentýn s edelikatesy.cz

Valentýn jako svátek zamilovaných spadá každoročně na 14. února. Nikdy tento svátek extra neprožíváme, ale bereme to spíše jako příležitost k malé oslavě, kdy si dáme dobrou večeři, kvalitní víno a mrkneme na film. Letos jsme tento svátek strávili poněkud jinak než jsme zvyklí, ale to nebyl důvod si Valentýna neoslavit :)

Letos slavíme bohužel doma, ale to neznamená, že si to neužijeme se vším všudy :). Rozhodli jsme se si tentokrát tento svátek zpříjemnit dodávkou z eshopu www.edelikatesy.cz, kde najdete rozmanitý výběr kvalitních španělských potravin, a to od vyhlášených šunek, salámů a sýrů po různé speciality či dárkové balíčky v podobě tapas boxů. Pokud tedy máte rádi španělské dobroty, tak byste si tento eshop neměli nechat ujít. Můžete si potraviny objednat přímo domů a nebo někomu udělat radost dárkovým balíčkem.


A právě jeden takový balíček nám dělal společnost počas celého dne. Dostali jsme na vyzkoušení růžový romantický Valentýnský box, v kterém jsme našli růžovou cavu, hořkou čokoládu s vysokým podílem kakaa s okvětními lístky růží a fíky v čokoládě.

Co na to říkáte? Za mě je tohle ideální set na celý valentýnský den a potěší každý pár.

Osobně můžu říct, že jsem si nejvíc pochutnala na fíkách v čokoládě, které jsem v čoko kombinaci ještě nikdy neměla a je to vážně požitek :)

Dále jsme ochutnávali hořkou 70% čokoládu s okvětními lístky růže a s lyofilizovanými jahodami. Aroma z růží dodalo čokoládě na její chuťové vyjímečnosti. Navíc je čokoláda bez glutenu a bez přidaného cukru :). Čokoláda je dílem vyhlášených baskických cukrářů, kteří patří mezi světové cukrářské špičky.

A jako hřeb večera jsme ochutnali růžové šumivé víno Cava od značky AT Roca, Rosat Reserva. Jedná se o lehké lahodné šumivé víno s chutí po červeném ovoci. Vinná réva použitá pro výrobu tohoto vína pochází z vinic starých přes 30 let a je pěstována zcela s ohledem na životní prostředí, takže se skvěle hodí pro speciální příležitosti a oslavy. Pochází ze španělského rodinného vinařství a hodí se k dušenému masu, tapas, paštikám, rybám a mořským plodům. Moc se nám chuťove trefilo do vkusu, nebylo příliš sladké ani kyselé.

A co jste si dali dobrého na Valentýna vy? :)

Sójová svíčka z mé tvorby pro atmosféru.


S láskou,

Andrea


*spolupráce s edelikatesy.cz


13 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše