Sonický zubní kartáček Sencor SOC 2201RS

Sonický zubní kartáček Sencor, typ SOC2201RS v půvabním dámském rosegold provedení jsem dostala na vyzkoušení díky eshopu nazuby.cz. Ráda bych sepsala takovou malou recenzi a dojmy z tohoto sonického kartáčku, protože si myslím, že by mohl být vhodným adeptem na vánoční dárek pro vás nebo vaše blízké :)

Kartáček Sencor SOC2201RS je unikátní hned několika vlastnostmi. Jeho největší benefit vidím osobně v tom, že kartáček na jedno nabití vydrží v provozu až 45dní. Vyhnete se tak otravnému a častému nabíjení! Kartáček ve svém růžovo-rosegold odstínu jistě potěší ženy, nicméně je k dodání i ve více barevných variantách. Jako další benefit mohu zmínit i to, že kartáček se v balení dodává se dvěma hlavicemi a také s praktickým nabíjecím cestovním pouzdrem s USB kabelem na nabíjení. Jeho pouzdro je pro cestování krásně bytelné, skladné a máte jistotu, že se vám kartáček nepoškodí. A teď se pojďme konečně podívat na technické parametry.


Kartáček obsahuje celkem 5 režimů čištění pro individuální nastavení dle vašich preferencí, a to řežim:

  • Clean - pro každodenní čištění zubů

  • White - pro odstranění skvrn a zubního plaku ze zubů

  • Polish - pro lštění zubní skloviny

  • Massage - pro masáž dásní (doporučuji po každém čistění na závěr!)

  • Sensitive - pro čistění citlivých zubů

Ze všech režimů jsem si nejvíce oblíbila režim Sensitive určený pro čistění citlivých zubů, protože mé zuby jsou celkem citlivé. Na závěr si vždy dávám i Massage dásní :). Baví mě samozřejmě prozkoumávat i ostatní režimy, líbí se mi ta možnost volby :) Mezi režimy čištění přepínáte jedním tlačítkem, které zároveń slouží i pro zapnutí a vypnutí všech režimů. Ovládání je díky tomu velmi jednoduché.

Standartem současných sonických kartáčků je také časovač, který vás v rozmezí doporučených 2 minut čištění upozorní každých 30s na to, že je potřeba se přesunout opět na dalších čtvrtinu zubů.

Vždycky mě zajímal rozdíl mezi manuálním kartáčkem a sonickým elektrickým. Proč je sonický kartáček mnohem efektivnější než běžný manuální kartáček? Třeba pro to, že

sonická technologie kartáčků pracuje dynamicky a odstraní tak daleko větší množství plaku než odstraníte pomocí manuálního zubního kartáčku. Pro porovnání pomocí manuálního kartáčku uděláte 600 čistících pohybů za minutu. Tento kartáček udělá až 41 000 drobných čistících pohybů za minutu a čištění s ním je proto důkladnější. Zároveň ale zůstává šetrný díky tomu, že čistí pomocí malých vibrací.

Musím také pochválit poměrně tichý provoz kartáčku a také to, že není do ruky extrémně těžký. Jeho provoz v podobě až 45 dnů bez nabití je pro mě velkým benefitem stejně jako výběr z až 5 režimů různého čistění, které můžete dle preferencí měnit a střídat. Mám celkem citlivé zuby, takže rozhodně vítám i režim určený pro takový typ zubů. Kartáček dobře padne do ruky a neklouže. Jeho hodnocení v poměru cena/výkon je podle mě hodně nadstandardní :). Se značkou Sencor jsem se v elektronice zatím nezklamala, takže vám tento kartáček v dámském provedení můžu jedině doporučit. Koupíte se ho na eshopu nazuby.cz.


Na eshopu nazuby.cz také najdete mimojiné i další doplňky pro péči o váš chrup. Nikdy nezapomínejte po čištění zubů kartáčkem i na čištění mezizubních prostor, je to účinná prevence nejen proti tvorbě zubního kamene. Používám k tomu mezizubní kartáčky od značky Curaprox a také mezizubní niť.

41 zobrazení0 komentář