Podzimní tvoření přírodních věnců

Jeden propršený sychravý večer jsem se zúčastnila příjemného tvořivého workshopu, kde jsem si vyrobila ozdobný věnec čistě z přírodních materiálů. Na workshop mě pozvala markeťačka a nadšenkyně tvoření a celkově kreativity – Iva Baltaretu. Iva se zaměřuje nejen na online marketing, ale také zkušeně vede kreativní kurzy. Můžete si tak pod jejím vedením vytvořit ozdobné věnce z přírodních materiálů, z betonu bytové doplňky a šperky a nebo si zkusit linoryt.

Iva své nápady na různé DIY projekty sepisuje na svém blogu diyprojekty.cz. Můžete se tak na jejím webu inspirovat nejedním nápadem, Na Facebooku ji najdete jako Balta DIY blog.

Já bych vás teď ráda provedla celým workshopem. DIY tvoření mám velmi ráda, takže tento workshop byl mým šálkem kávy a spolu s holkama jsme si večer opravdu užily :)


Na věncích je skvělé to, že při jejich výrobě toho zase až tak mnoho nepotřebujete. Stačí vám dobrá nálada, procházka parkem či lesem při které najdete vhodný přírodní materiál a nějakou tu větvičku. Dále je zapotřebí mít při ruce tenký zelený drátek a zahradní nůžky. Základ pro věnec si můžete také vytvořit z ohebných větviček či i zakoupit již hotový základ pro věnec.

Přiznám se, že pro mě nebylo jednoduché vybrat si větvičky a plody, které bych na věnci chtěla mít. Na výběr totiž bylo tolik krásných větviček, lístečků a plodů! Je určitě důležité si předem v hlavě rozmyslet, jak chcete aby věnec vypadal. Pomůže vám k tomu i rozmístit si větvičky po obvodu věnce a udělat si tak hrubý náhled na to, jak by věnec mohl výsledně vypadat. Určitě je fajn zvolit si barevnou kombinaci, která se bude opakovat v intervalech a bude počtově lichá.


Iva nám názorně představila různé typy věnců, které již vytvořila a poradila nám správnou techniku vázání. Realizace byla už pak zcela na nás.

Ze začátku jsme se toho s holkama trošku bály, nicméně po chvilce to dostanete do rukou a pak už vám to jde samo :) Důležité je květiny, lístečky a větvičky dostatečně na základ věnce přichytit. Používaly jsme zelený drátek, který se v květinovém věnci ve finále dokonale díky své zelené barvě maskuje a není tak vidět.

Tady už se něco rýsuje :)! Na workshopu jsem byla spolu se dvěma blogerkami, a to s Kačí a Adriankou. Každá jsme popustily uzdu své fantazie a vytvořily si tak zcela odlišené věnce. Zkrátka co kus, to originál :)


Výsledný věnec Kačí je ideálním doplňkem do bytu ať už jako dekorace na stůl, tak také pro zavěšení na dveře od bytu.

Adriana si vytvořila věnec v tónech své oblíbené barvy - růžové.

A já jsem nakonec vytvořila poměrně bohatý a robustní věnec, který mi teď zdobí můj světlý byt :). Jsem z něj nadšená a dostala jsem na něj už i hned několik pochval. Přírodní věnec vám vydrží i několik měsíců a bude vám tak dělat dlouho radost :)

Pokud máte chuť tvořit, tak se určitě Ivě ozvete. Vzhledem ke coronavirové krizi se sice momentálně workshopy nekonají, nicméně Iva vám ráda vytvoří věnec přímo na míru. A co je lepší než si udělat radost a ještě k tomu podpořit lokální tvůrce, kteří to dělají srdcem? ;)

Děkuji holkám za velmi příjemný pokec a podvečer!

Andy


Foceno na Olympus-Pen E-PL8.
71 zobrazení0 komentářů