Představení kosmetické značky Bioten CZ/SK

Aktualizace: 17. říj 2020

Konečně se nám covid-ová opatření trošku uvolnila a mohli jsme si tak užít krásnou akci v podobě představení přírodní kosmetické značky Bioten pro český a slovenský trh! Akce se konala v přenádherné zahradě kavárny Styl&Interiér. Do této kavárny vždy beru rodiče když za mnou přijedou na návštěvu do Prahy, protože patří mezi mé oblíbené kavárny. Kavárna má kromě interiéru i venkovní prostornou zahradu s atmosférou anglického čaje o páté. Zkrátka oáza klidu v samém srdci Prahy!


A právě na tomto místě nás sklenkou prosecca přivítal tým Biotenu. Po usazení s holkama ke stolu jsme se dozvěděly zajímavosti o založení značky, složení, řadách a také vizích do budoucna. Dále byla na programu malá soutěž o novinkové balíčky kosmetiky. Poté jsme si vyrobily pomocí sukulentů florarium (a že nám to šlo! :D). Pak už jsme se oddávaly jen skvělému jídlu díky cateringu kavárny Styl&Interiér, kde mimochodem dokázali do přípravy jídla zakomponovat i kdouli, což je ovoce podobající se nápadně hrušce jejíž 100% výtažek je obsažen v řadě pro čištění a hydrataci pleti SKIN MOISTURE. No nezní to dokonale?!Kosmetika Bioten obsahuje více než 80 % přírodních složek, které jsou získávány ekologickou a šetrnou metodou extrakce pro zachování maxima účinných složek. Sametově jemné textury s pokročilými hydratačními platformami jsou vhodné pro péči o většinu typů pleti. Značka si klade důraz na pečlivě vybrané ingredience z ověřených a udržitelných zdrojů. Např. kosmetické krabičky a kartony pocházejí z certifikovaných zdrojů a obaly jsou samozřejmě recyklovatelné. Skleněné obaly krémů jsou už vyrobeny z 30 % z již recyklovaného skla.


Značka Bioten, která se vyrábí především v Řecku a dále v malých výrobnách v EU, v současnosti nabízí celkem šest řad v péči o pleť:


  • ŘADA PRO ČISTĚNÍ A HYDRATACI PLETI SKIN MOISTURE  

Řada obsahuje 100 % výtažek z kdoule, což je ovoce nápadně připomínající hrušku (mrkněte na fotku). Kdoule obsahuje vysoké množství pektinu, vitamínu C, skupinu vitamínu B, organické kyseliny a další minerální látky. Řada napomáhá snižování ztráty vody v pleti. Řada obsahuje rozsáhle spektrum přípravků - čístící mléko, pleťové tonikum, micelární vodu, odličovač očí, atd. Mým oblíbencem se z této řady stal peeling s meruňkovými jádry který mám doma asi týden. Je opravdu drsný tak akorát, hezky vyčistí pleť a taky nádherně voní.
  • ŘADA SKIN MOISTURE PRO CITLIVOU PLEŤ

Bioten myslel i na ženy s citlivou pletí a proto vyvinul řadu se složkami HYDRO NUTRIENT 24H a prebiotik a s květy šafránu. Řada díky antioxidačním účinkům napomáhá vyrovnávat tón pleti, projasňuje a tonizuje. Pomáhá chránit pleť proti podráždění. 
  • ŘADA PRO ŘEŠENÍ PRVNÍCH VRÁSEK HYALURONIC 3D 

Ideálním řešením prvních vrásek a pro celkové zlepšení stavu pleti je určena řada HYALURONIC 3D s třemi typy kyseliny hyaluronové! Řada je určena především o péči po 30.roku života, nicméně já doporučuji začít s krémy proti vráskám mnohem dříve. Ideálně tak od 25 let.

Mimochodem víte, jaká je druhá světově nejprodávanější komodita? Představte si, že po kávě zaujímá druhé místo právě kyselina hyaluronová! :-)


  • PÉČE O ZRALEJŠÍ PLEŤ MULTI COLLAGEN

Mezi hlavní benefit této řady patří složka na bázi peptidů COLLAGEN RESTORER (oceňovaná inovace v kosmetickém průmyslu). Jedná se o složku stimulující tvorbu důležitých látek proobnovu pleti a její zpevnění.  Řada obsahuje i sérum, které lze přidat k jakémukoliv krému na pleť pro dosažení lepších výsledků v péči o vrásky.

  • SAMETOVÉ POHLAZENÍ PRO CELÉ TĚLO

Možná už jste sami zaregistrovali v drogerii DM tělové krémy Bioten. Momentálně jsou dostupné tři verze, a to BELOVED VANILLA, BELOVED COCONUT A HYALURONIC SUPREME. Krémy obsahují hydratující a zjemňující textury. Sama jsem je ještě nezkoušela, pouze ovoněla na akci a musím říct, že mě dostal jak vanilkový, tak kokosový. Jsou to totiž mé oblíbené vůně v kosmetice. Na vyzkoušení jsem dostala vyživující Hyaluronic Supreme krém, takže o jeho účinku dám ještě vědět.  • ZLATÁ PÉČE O ZRALOU PLEŤ

Zcela nejnovějším přírůstkem v portfoliu Biotenu je řada HYALURONIC GOLD s více než 85 % složek přírodního původu a je určena pro spotřebitelky od 45. roku života.  Řada obsahuje 30 milionů mikroperel kyseliny hyaluronové! Koho by takové zjištění nenalákalo, když na kyselinu hyaluronovou slyší každý:)) Do této řady spadá denní, noční a oční krém a také pleťové sérum.Chtěla bych poděkovat za pozvání na tuto krásnou akci právě značce Bioten a také agentuře Bluegekko, která se postarala o dokonalou realizaci. Dále i kavárně Styl&interiér za bezkonkurenční catering. Fotky asi mluví za vše :-)
Bioten si jako značka zaslouží určitě pozornost. Líbí se mi, že je snadno dostupná v drogeriích DM a taky za skvělé ceny. Dostala jsem na vyzkoušení hned několik produktů (slovy nálož :D), takže o nich na mém instagramu určitě ještě uslyšite. 


Andrea

@andrea.beautybay

47 zobrazení0 komentář